Kto w naszej gminie nie musi wypowiadać umowy o wywóz śmieci?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kto w naszej gminie nie musi wypowiadać umowy o wywóz śmieci?

Mamy dobrą informację dla wszystkich mieszkańców gminy Paczków, którzy umowę o wywóz odpadów komunalnych mają podpisaną z Zakładem Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. 

Dwa tygodnie temu informowaliśmy na łamach naszej strony internetowej o konieczności wypowiedzenia umów z podmiotami świadczącymi aktualnie usługi wywozu odpadów komunalnych. W myśl nadchodzącej "rewolucji śmieciowej", która ruszy już 1 lipca 2013 roku, za odbieranie i właściwe zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych oraz możliwość selektywnego zbierania odpadów odpowiadać będzie gmina. Wywozem śmieci zajmie się wyłoniona w przetargu firma, który obsłuży teren Paczkowa i okolicznych sołectw. Indywidualne umowy o wywóz odpadów nie będą zatem potrzebne.

Aby uniknąć podwójnych opłat, należy wypowiedzieć umowę z firmą, która obecnie świadczy usługi wywozu odpadów komunalnych. Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak również wspólnot, firm i przedsiębiorstw. Od 1 lipca 2013 roku za wywóz śmieci odpowiedzialny będzie paczkowski samorząd, a jeśli ktoś nie zdąży na czas rozwiązać poprzedniej umowy, to opłat domagać się będzie zarówno gmina, jak również poprzednia firma wywozowa. 

Z obowiązku wypowiedzenia umowy zwolnieni zostaną mieszkańcy, których aktualnie obsługuje Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. Prezes Roman Łambucki ustalił z władzami paczkowskiego samorządu, że wszystkie obowiązujące obecnie w ZUKiM umowy o wywóz odpadów wygasną 30 czerwca 2013 roku. Oznacza to, że korzystający z wywozowych usług ZUKiM nie muszą przejmować się indywidualnym wypowiedzeniem umowy - ta formalność dokona się automatycznie. 

Więcej na temat "rewolucji śmieciowej" poczytać można tutaj. Wzór wypowiedzenia umowy pobrać można tutaj.

Otwórz