Gratulacje od wiceminister

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gratulacje od wiceminister

Czesława Ostrowska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej - przysłała Burmistrzowi Gminy Paczków oficjalny list z gratulacjami z okazji przyznania Europejskiej Nagrody Przedsiębiorczości realizowanemu w naszym mieście projektowi budowy mieszkań socjalnych poprzez system szkoleń osób bezrobotnych.

Przypomnijmy, że 13 maja pani wiceminister Ostrowska przyjechała do Paczkowa, by zapoznać się ze szczegółami nowatorskiego programu "Budowy mieszkań poprzez system szkoleń zawodowych osób bezrobotnych". Ten realizowany wspólnymi siłami przez Powiatowy Urząd Pracy w Nysie oraz Gminę Paczków pionierski w skali kraju kurs budowlany zaowocował postawieniem w Paczkowie przy ulicy Poniatowskiego modułu mieszkalnego. Budynek postawiły osoby bezrobotne, które przeszły tym samym kompletne szkolenia w zakresie prac ogólnobudowlanych.

Wiceminister Ostrowska była pod wrażeniem operatywności pracowników nyskiego "pośredniaka" i ich owocnej współpracy z paczkowskim samorządem. Podsekretarz Stanu MPiPS przyznała, że takie inicjatywy są nie tylko bardzo wskazane, ale przede wszystkim godne promowania i naśladowania również w innych zakątkach Polski, a nawet poza jej granicami. Ostrowska obiecała wówczas, że będzie mocno trzymać kciuki za międzynarodowy sukces polskiego "kandydata" do ENP 2010.

Najwyraźniej pani wiceminister dotrzymała słowa i jej wsparcie okazało się wyjątkowo skuteczne, bo kilkanaście dni po jej wizycie "budowlano-szkoleniowy" projekt PUP Nysa i Gminy Paczków odniósł wielki sukces -  został laureatem "Europejskich Nagród Przedsiębiorczości". 31 maja Dyrektor PUP Nysa Kordian Kolbiarz i Starosta Powiatu Nyskiego Adam Fujarczuk odebrali w Madrycie to niezwykle prestiżowe wyróżnienie. Nyska propozycja okazała się najlepsza w piątej kategorii konkursu, zostawiając w tyle rywali z Włoch, Irlandii, Belgii, Estonii, Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji i Słowacji.

Wieść o tym międzynarodowym sukcesie programu "Budowy mieszkań poprzez system szkoleń zawodowych osób bezrobotnych" szybko dotarła do Warszawy. W efekcie podsekretarz Czesława Ostrowska przysłała Burmistrzowi Gminy Paczków oficjalne gratulacje i podziękowanie za wsparcie Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie przy realizacji nagrodzonego projektu. Poniżej zamieszczamy treść wspomnianego pisma.  

  

Otwórz