Wybrano sołtysów w Kamienicy i Kozielnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wybrano sołtysów w Kamienicy i Kozielnie

Znamy już wyniki pierwszych tegorocznych Wyborów Sołeckich. W ostatni weekend nowych gospodarzy swoich miejscowości wybrali mieszkańcy Kamienicy  i Kozielna.

Wybory sołeckie w Kamienicy odbyły się w piątek 20 lutego br. Ich wynik nie był trudny do przewidzenia, bo piastujący do tej pory funkcję sołtysa Adam Czadankiewicz sprawnie wypełnia te obowiązki nieprzerwanie od 2003 roku.

Zgodnie z prognozami, mieszkańcy Kamienicy pozytywnie ocenili dotychczasową działalność pana Adama i powierzyli mu sołeckie stanowisko na kolejną czteroletnią kadencję.

Bez niespodzianek obyły się również wybory sołeckie w Kozielnie, które miały miejsce 21 lutego br. Zarządzająca tym sołectwem Janina Pomietło, która została sołtysem wsi w 2003 roku, bez problemu wywalczyła reelekcję.

Przed nami jeszcze dziesięć zebrań wiejskich, podczas których mieszkańcy pozostałych wsi w naszej gminie wybiorą swoich sołtysów na lata 2015-2020. W najbliższą sobotę (28 lutego br.) gospodarza wybierze Wilamowa, a w niedzielę – 1 marca br. wybory odbędą się we Frydrychowie. Szczegółowy harmonogram Wyborów Sołeckich 2015 w Gminie Paczków znajduje się tutaj. 

Otwórz