Dzień Dziecka z KREWmaNIAKAMI

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dzień Dziecka z KREWmaNIAKAMI

Już po raz drugi Stowarzyszenie KREWmaNIACY z Kamienicy zorganizowało imprezę dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. Wstępne plany pokrzyżowała nieco pogoda, ale atrakcji i rozrywek nie brakowało.

Początkowo imprezę planowano w formie dwudniowego rajdu, który miał odbyć się nad Zalewem Paczowskim w Kozielnie, jednak deszczowa aura zmusiła KREWmaNIAKÓW do wykorzystania planu awaryjnego. Ten przewidywała zorganizowanie całego przedsięwzięcia w Wiejskim Domu Kultury w Kamienicy.

Zabawę rozpoczął wspólny grill, podczas którego odbyło się sporo gier i zabaw. Pod wieczór impreza przeniosła się do sali WDK Kamienica, gdzie do późnych godzin nocnych trwały szarady i konkursy. Nie zabrakło gier na nowoczesnych konsolach, które wykorzystują coraz popularniejsze technologie Kinect i Move. Dzięki nim zabawy stają się niezwykle realistyczne - bez użycia kontrolera uczestnicy gier mogli za pomocą własnych ruchów ciała sterować poszczególnymi rozgrywkami. Tego wieczora w Kamienicy odkryto wiele talentów i mistrzów wirtualnego świat gier.

Coś dla siebie znalazły też dzieciaki z duszą artystyczną, które mogły wykazać się tanecznie lub wokalnie podczas konkursu karaoke. Po pełnym wrażeń dniu, wszyscy uczestnicy imprezy udali się na zasłużony odpoczynek, nocując na posłaniach przygotowanych w głównej sali WDK.
Następnego dnia, po porannej odprawie, zorganizowano dla dzieci szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Mali mieszkańcy Paczkowa i okolic poznali m.in. przydatne tajniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą mogli przećwiczyć na specjalnych fantomach. Ostatnim akcentem dwudniowej imprezy KREWmaNIAKÓW był konkurs, w którym prym wiedil miłośnicy sztuk plastycznych - ich zadaniem było przygotowanie plakatów zachęcających do oddawania krwi.

To już druga impreza z okazji Dnia Dziecka w wykonaniu niezwykle prężnie działającego Stowarzyszenia KREWmaNIACY. W zeszłym roku organizacja z Kamienicy też przygotowała sporo atrakcji - więcej na ten temat pisaliśmy już na łamach naszej oficjalnej strony internetowej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania pani Janinie Pomietło - Sołtys Wsi Kozielno, która wydatnie pomogła w przygotowaniu imprezy, a także pracownikom Wiejskiego Domu Kultury w Kamienicy i Piekarni "Kazjerka" z Żelazna.

Otwórz