KREWmaNIACY dzieciom

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności KREWmaNIACY dzieciom

Stowarzyszenie KREWmaNIACY z podpaczkowskiej Kamienicy nie próżnuje i dzielnie wykonuje swoje statutowe zadania. W ostatnią sobotę grupa, przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców, zorganizowała piknik z okazji Dnia Dziecka, w którym wzięli udział podopieczni kilku placówek opiekuńczo-wychowawczych z Paczkowa i okolic.

Impreza odbyła się na malowniczym terenie Rancza "Nasza Szkapa" z Złotym Stoku, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Na samym początku specjalnie powołany przez KREWmaNIAKÓW "zespół do spraw wizerunku" zafundował dzieciakom makijaż. Wkrótce potem złotostocka farma otworzyła przed uczestnikami swoje gościnne i pełne atrakcji progi. Dzieciaki mogły zapoznać się ze zwierzętami, które znajdują się obiekcie - kucykami, końmi, królikami, kozami i świnkami.

W kolejnym punkcie dzieci wzięły udział w konkursie strzelania do tarczy, a kiedy poćwiczyły swoje umiejętności przeniosły się na prawdziwe pole bojowe, gdzie na specjalnie przygotowanym terenie mogły wykazać się podczas gry w "paintball" - oczywiście odbyło się bez ofiar. Gdy jedna drużyna dzielnie walczyła, druga cieszyła się urokami jazdy na kucykach i koniach.
Około południa, po ciężkim poranku po znakiem jazdy na koniach i paintballowych bitew, wszystkie dzieci zostały zaproszone na grilla i słodki poczęstunek. Po wytwornym obiedzie rozegrano kilka gier i zabaw, po których na ranczo zawitali... rycerze! Średniowieczni wojowie przygotowali specjalny pokaz walk. Pełen wrażeń dzień zakończył przewóz wozem z zaprzęgiem po malowniczych okolicach Złotego Stoku.

Cała impreza trwała prawie siedem godzin. Na pożegnanie każdy z uczestników dostał paczkę ze słodkimi łakociami. W imprezie uczestniczyło ponad 40 dzieci - podopiecznych Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Paczkowie, Wiejskiego Domu Kultury Kamienica, Domu Dziecka w Jasienicy Górnej oraz Świetlicy Środowiskowej w Złotym Stoku.

KREWmaNIACY serdecznie dziękują sponsorom imprezy:

  • Właścicielowi Rancza "Nasza Szkapa" Złoty Stok - Panu Leszkowi Zasada oraz pracownikom
  • Właścicielom firmy Postrzeleni.pl Złoty Stok - Państwu Marcie i Marcinowi Adamiak
  • Właścicielowi firmy DAR-TRANS  Złoty Stok - Panu Dariuszowi Dukiewiczowi
  • Panu Janowi Olesińskiemu
  • Właścicielom Piekarni "DOM CHLEBA" Paczków - Państwu M .Włodarczyk, Cz .Zając, D.Bober
  • Firmie  Betoniarnia Paczków - Grupa Ziębice Sp. z o.o.
  • Zakładowi Przemysłu Cukierniczego "Otmuchów" S.A.
  • Gminie Złoty Stok
  • Właścicielce firmy P.H "PLASTUŚ" Otmuchów - Pani Elżbiecie Tokarczyk
  • Pani Agnieszce i Przemkowi - rycerzom z Opola

fot. Agnieszka Szwarc

Otwórz