Uwaga! Ulica Narutowicza zamknięta!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Ulica Narutowicza zamknięta!

W wyniku silnych wiatrów uszkodzeniu uległ tynk na zabytkowej Wieży Kłodzkiej, która strzeże centrum Paczkowa od południowego zachodu. Odpadające elementy warstwy zaprawy stwarzają zagrożenie dla ruchu pieszych i samochodów, dlatego konieczne było podjęcie decyzji o czasowym zamknięciu ulicy Narutowicza.  

Wieża Kłodzka została kilka tygodni temu przekazana jako plac budowy firmie, która będzie wykonywać jej gruntowny remont w ramach rewitalizacji paczkowskich fortyfikacji. Niestety, obiekt dobitnie dał znać o swojej potrzebie remontowej jeszcze przed rozpoczęciem prac. Przelotne opady deszczu skutecznie zawilgociły tynk, a dzieła zniszczenia dopełnił silny wiatr. W efekcie fragmenty tynku z górnej kondygnacji wieży zaczęły odpadać, a to stwarza poważne zagrożenie dla przejeżdżających obok wieży samochodów czy spacerujących tamtędy pieszych.

Wykonawca remontu natychmiast poinformował o tych problemach specjalistyczną firmę budowlaną, która jutro - w sobotę 10 grudnia - z samego rana rozpocznie stosowną interwencję remontową. Z pomocą zaawansowanego technologicznie wysięgnika lub instalacji linowych zniszczony tynk zostanie zbity do "żywego" muru. W przyszłym tygodniu rozpoczną się już właściwe prace w ramach rewitalizacji - tynk, zgodnie z harmonogramem inwestycji, zostanie w całości usunięty. Wtedy też raz na zawsze skończy się problem odpadających fragmentów zaprawy. Nowej warstwy tynku na Wieży Kłodzkiej i pozostałych dwóch wieżach bramnych możemy się spodziewać wiosną 2012 roku - wszystko to w ramach potężnej inwestycji, o której pisaliśmy już na łamach naszej strony internetowej.

W związku z koniecznością przeprowadzenia pilnego remontu Wieży Kłodzkiej ulica Narutowicza zostanie czasowo wyłączona z ruchu - zamknięcie tego traktu planowane jest na piątek 9 grudnia ok. godz. 13:30, ulica pozostanie zamknięta do godz. 12:00 w sobotę 10 grudnia. 

Prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i uzbrojenie się w cierpliwość. Za powstałe niedogodności i utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Otwórz