Ruszył punkt konsultacyjny dla trzeciego sektora

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ruszył punkt konsultacyjny dla trzeciego sektora

Punkt Konsultacyjno-Doradczy w Prudniku w ramach projektu "Bosa Ekonomia Społeczna II w powiatach: nyskim, prudnickim i głubczyckim" zaprasza do korzystania ze swoich usług.  

O projekcie  "Bosa Ekonomia Społeczna II", realizowanym poprzez Program Operacyjny Kapitał Ludzki, pisaliśmy już na łamach naszej strony internetowej. Przypomnijmy, że głównym celem tego przedsięwzięcia jest wsparcie i rozwijanie sektora ekonomii społecznej oraz przyczynianie się do wzrostu poziomu zatrudnienie w powiatach: nyskim, prudnickim i głubczyckim, a dokładnie na terenie dziewięciu gmin: Kamiennik, Korfantów, Otmuchów, Paczków, Pakosławice, Prudnik, Baborów, Branice i Głubczyce.
Projekt skierowany jest do osób fizycznych i prawnych, funkcjonujących podmiotów ekonomii społecznej oraz instytucji rynku pracy, pomocy i integracji społecznej, które działają lub planują działać w sektorze ekonomii społecznej, a w szczególności zakładać podmioty ekonomii społecznej i budować potencjał organizacji świadczących usługi dla podmiotów ekonomii społecznej na powiatów objętych projektem.

Realizacja tej inicjatywy odbywa się m.in. poprzez działalność Punktu Konsultacyjno-Doradczego, który znajduje się w Prudniku. Każdy, kto planuje założyć lub już działa w dowolnym stowarzyszeniu, fundacji, organizacji pozarządowej, towarzystwie, spółdzielni socjalnej czy przedsiębiorstwie społecznym, może zaczerpnąć w nim niezbędnych informacji z istotnych dla działalności trzeciego sektora zakresów.

W Punkcie prowadzone jest m.in.:

  • doradztwo w zakresie prawnym, marketingowym, biznesowym  i księgowym,
  • pomoc skierowana jest przede wszystkim dla podmiotów ekonomii społecznej,
  • doradztwa korzystać mogą również osoby długotrwale bezrobotne, wykluczone społecznie, członkowie lokalnych organizacji społecznych.

Istnieje także możliwość umówienia się z konsultantami poza biurem Punktu - do odległych miejscowości specjaliści dojadą po uprzednim kontakcie telefonicznym. Punkt Konsultacyjno-Doradczy znajduje się w siedzibie Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Prudniku - ul. Łukowa 1 (piętro I) - czynne w godzinach: poniedziałek - wtorek 10.30 - 16.30, środa - piątek. 8.00-14.00. Kontakt: tel/fax (77) 436 20 02, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Otwórz