Nowa śmieciarka na ulicach Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowa śmieciarka na ulicach Paczkowa

Od kilku dni po ulicach Paczkowa jeździ nowa śmieciarka, która wzmocniła siły wywozowe Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych.

To już czwarta śmieciarka paczkowskiego ZUKiM-u. Białe Volvo FL618 z pomarańczową zabudową jest napędzane potężnym silnikiem diesla o pojemności 6 litrów i mocy około 240 KM. Maszyna waży prawie 12 ton. W skład jej wyposażenia wchodzi wspomaganie kierownicy oraz kamera wsteczna, która ułatwia manewrowanie pojazdem przy jeździe do tyłu. Pojazd wymaga dwuosobowej obsługi załadunkowej, a jego zabudowa mieści w sobie do 16 m3 śmieci. Mechanizm nowej śmieciarki, podobnie jak ten zamontowany w zakupionej w 2007 roku Scanii, ugniata odpady za pomocą specjalistycznej prasy. Instalacje pozostałych dwóch pojazdów, będących w dyspozycji Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych, wykorzystują metodę mielenia śmieci.

Nowy samochód do wywozu nieczystości stałych - bo tak brzmi jego fachowa nazwa - został zakupiony ze środków własnych ZUKiM-u. Warty prawie 70 tys. zł pojazd jest używany, ale jego stan techniczny nie budzi żadnych zastrzeżeń. Volvo przeszło kompletny przegląd podwozia i zabudowy, jest w pełni sprawne i gotowe do pracy. Już od kilku dni wykonuje swoje "porządkowe obowiązki" na terenie Paczkowa. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy nabytek będzie długo i niezawodnie pracował w szeregach paczkowskich służb komunalnych. 

To już druga w ostatnich miesiącach spora inwestycja Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. Przypomnijmy, że w lipcu tego roku spółka nabyła za ok. 65 tys. zł profesjonalną chodnikowo-drogową zamiatarkę najnowszej generacji, o czym pisaliśmy na łamach naszej strony internetowej.

Otwórz