Wesołe ?Mikołajki?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wesołe ?Mikołajki?

W sobotę 12 grudnia br. w paczkowskiej Hali Sportowej odbyły się ?Mikołajki? dla dzieci ze Świetlic Środowiskowych.

Uczestniczyły w niej dzieci, rodzice i opiekunowie z dziewięciu świetlic środowiskowych, czyli łącznie wzięło udział ok. 180 dzieci i 40 dorosłych. Formuła imprezy została skonstruowana tak, aby zapewnić uczestnikom maksimum zabawy, a w szczególności związanej z ruchem.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkurencjach sportowo-sprawnościowych oraz artystycznych. Scenariusz zabawy polegał na pokonywaniu przeszkód w poszukiwaniu porwanego Mikołaja.

Wszystkie drużyny wykonały osiem zadań sprawnościowych, a także zrobiły korale z cukierków oraz fantastyczne portrety Mikołaja. Na koniec wzięły udział w fascynujących, pełnych zwrotów poszukiwaniach uwięzionego Mikołaja. Po jego spektakularnym uwolnieniu dzieci otrzymały nagrodę w postaci paczek.

Wesoło i zdrowo spędzony wolny czas połączony z prezentami miał także duże znaczenie profilaktyczne. W organizację imprezy oprócz pracowników GCSiR w Paczkowie oraz wychowawców świetlic środowiskowych, bardzo mocno zaangażowali się pracownicy Urzędu Miejskiego w Paczkowie na czele z Burmistrzem Gminy Paczków Arturem Rolką. Własnoręcznie przygotowywali paczki, pomagali przy dowozie dzieci oraz czynnie brali udział w zabawie.

OtwĂłrz