Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego! Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki

SZLACHETNA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom, rusza pełną parą. Na pomoc czekają również wybrane paczkowskie rodziny, którym każdy z nas może podarować odrobinę szczęścia.

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została internetowa baza potrzebujących rodzin - już teraz każdy darczyńca może wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

W Paczkowie zarejestrowano 45 rodzin, które na co dzień borykają się z finansowymi problemami. Spośród 45 rodzin z terenu naszej gminy 28 rodzin znalazło już darczyńców - pozostaje zatem 17 rodzin, które czekają na "sponsora" swojej SZLACHETNEJ PACZKI. Akcja wymaga zaangażowania darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków. Paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu jest pan Ryszard Czykiel.

Jak pomóc rodzinom z Gminy Paczków? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i wybrać opcję "Wybierz rodzinę". Akcja charytatywna zakończona zostanie 12 grudnia 2015 r.

Następnie należy wykonać 5 prostych kroków:
•    wybrać województwo opolskie,
•    na liście miast z terenu Opolszczyzny odnaleźć i zaznaczyć Paczków,
•    zapoznać się z listą paczkowskich rodzin zakwalifikowanych do akcji,
•    wybrać jedną z rodzin i zapoznać się z opisem jej potrzeb,
•    potwierdzić wybór rodziny poprzez rejestrację konta na portalu.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. Przygotowana przez Ciebie pomoc może stać się dla rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - warto pomyśleć o prezentach nie tylko dla swoich najbliższych, ale również dla potrzebujących pomocy paczkowian. Teraz Ty możesz zrobić krok w zmianie tego świata na lepsze, w myśl zasady: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!  

Otwórz