Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki - otwarcie bazy adresów potrzebujących rodzin

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zostań Darczyńcą Szlachetnej Paczki - otwarcie bazy adresów potrzebujących rodzin

SZLACHETNA PACZKA, to charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom. W tym roku szczytna inicjatywa ponownie zawita także do Paczkowa.

Obecnie w Polsce problem ubóstwa w różnym stopniu dotyczy ponad 12 mln osób, a około 2 mln ludzi pozostaje poniżej granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego - brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości.

Takim osobom wychodzą naprzeciw organizatorzy i wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI - nowatorskiej akcji charytatywnej pilotowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. 
Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom (ankietowanym wcześniej przez wolontariuszy) konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki.

21 listopada br. o godzinie 10:00 przed Ratuszem Miejskim w Paczkowie spotkać można będzie wolontariuszy Szlachetnej Paczki Rejonu Paczków, którzy chcą pokazać innym, że zmiana świata na lepsze, to już nie tylko ideały. Dlatego pod hasłem: ?Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!? wolontariusze rejonu Paczków, Złoty Stok, Kamieniec Ząbkowicki dokonają na naszym terenie uroczystego otwarcia bazy adresów rodzin oczekujących Darczyńców.

Przypominamy! Teraz w SZLACHETNEJ PACZCE jest wiele sposobów na mądre pomaganie. Możesz pomagać jako:

?    Darczyńca Paczki ? przygotowuje paczkę dla najbardziej potrzebujących w Polsce: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Jego pomoc jest impulsem do zmiany życia dla tych, którzy teraz są zbyt słabi, by podnieść się z kolan.
?    Darczyńca Indeksowy ? funduje indeks dla wybranego dziecka, które teraz nie radzi sobie w szkole. Staje się jego aniołem, który towarzyszy mu w najważniejszych momentach życia. Dzięki niemu dziecko uwierzy w siebie i nauczy się wygrywać w szkole i w życiu
?    Dobroczyńca ? wspierając nas finansowo, wprawia w ruch koło dobroczynności. Dzięki niemu łączymy wolontariuszy, darczyńców, rodziny i dzieci w potrzebie. Tym samym głosuje na realną zmianę świata zgodną z jego ideałami. Tak powstaje JEDNA POLSKA, ponad podziałami.
?    Wolontariusz ?  inaczej SuperW. Jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli momenty szczęścia. Jak szlachetny bohater wchodzi w świat biedy i sprawia, że życie najbardziej potrzebujących w Polsce może zmienić się dzięki pomocy Darczyńcy.

W swojej firmie jako:
?    Partner ? wspiera nas finansowo i przyczynia się do rozwoju projektu, dzięki temu możemy docierać do kolejnych osób, które potrzebują impulsu do zmiany życia. Wsparcie naszych partnerów ma istotny wpływ na życie tysięcy rodzin w Polsce.
?    Inwestor Społeczny ? inwestuje w wybrany przez siebie rejon, finansując lokalny rozwój projektu. Jego zaangażowanie jest początkiem nowego życia dla wielu ludzi. Wpływa na bliskie mu otoczenie  - jak czarodziej, zmienia je na lepsze.

Więcej informacji na witrynie www.szlachetnapaczka.pl  

OtwĂłrz