Warsztaty kulinarne w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Warsztaty kulinarne w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Bank Żywności w Opolu we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Paczkowie zorganizował warsztaty kulinarne, jako działanie towarzyszące w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w ramach Podprogramu 2015.

W dwugodzinnych warsztatach kulinarnych przeprowadzonych w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie wzięło udział ponad 30 osób z pośród tych, które zostały zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej oraz odbierania darmowej żywności w wyżej wymienionym Programie.

Warsztaty poprowadzili eksperci kulinarni oraz dietetycy, którzy omówili uczestnikom zagadnienia z zakresu zdrowego  odżywiania, a następnie pokazali różne sposoby przyrządzania potraw i możliwości wykorzystania artykułów spożywczych.

Uczestnicy otrzymali broszury na temat zdrowego żywienia, a prowadzący zorganizowali dla nich wspólne przygotowywanie dań typu: sałatki, koktajle, klopsiki itp., a następnie degustację przyrządzonych potraw. Mieszkańcy naszej gminy biorący udział w warsztatach byli bardzo zadowoleni i wyrazili chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Przypominamy, że aktualnie odbywa się wydawanie żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa i zapraszamy do odbioru paczek żywnościowych osoby, które otrzymały skierowanie do tego uprawniające.

 

Otwórz