Nauczyciele wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nauczyciele wspólnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Po raz pierwszy w historii Gminy Paczków nauczyciele wszystkich szczebli szkolnictwa razem z pracownikami placówek niepublicznych, świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

Inicjatorem wydarzenia była Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Paczkowie pani Justyna Dziasek, która wspólnie z gronem pedagogicznym i uczniami zorganizowała wyjątkowe Święto KEN.

14 października br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie blisko 150 nauczycieli, obecnych, ale i emerytowanych uczestniczyło w wielkim Święcie Edukacji. Oprócz pedagogów obecni byli: Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka, Zastępca Burmistrza Robert Piegza, Sekretarz Iwona Cymara, Skarbnik Gminy Dariusz Wąsiak, Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyna Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Wiesław Barabasz oraz Radni Miejscy.

Podczas uroczystości nie zabrakło pięknej dekoracji, kwiatów wręczonych przez samorządowców na ręce dyrektorów placówek oświatowych oraz barwnego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum Publicznego.

Burmistrz podziękował nauczycielom za wkład pracy w wychowanie młodego pokolenia, od którego tak wiele dzisiaj zależy, jak  stwierdził - Gmina Paczków ma bardzo dobrych nauczycieli, a za to, co robicie, należy wam się szczególny szacunek nie tylko dzisiaj, ale w każdy dzień Waszej pracy.

Tegoroczne święto naszych nauczycieli było pełne wzruszeń, uśmiechów i pozytywnej energii, wypływającej z integracji wszystkich pedagogów.

Cieszymy się, że taka inicjatywa została zrealizowana i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana każdego roku w naszej gminie. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w stworzenie tego wyjątkowego spotkania!

Otwórz