UCZNIOWIE TRÓJKI W TROSCE O LOS ZWIERZĄT

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności UCZNIOWIE TRÓJKI W TROSCE O LOS ZWIERZĄT

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Paczkowie, jak co roku zorganizowali happening w ramach ogólnopolskiej akcji "Zerwijmy łańcuchy", który odbył się 4 października w godz. 11.00 - 13.00 na Rynku koło Ratusza.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na los psów trzymanych na łańcuchach w nieodpowiednich warunkach, jak również traktowanie innych zwierząt domowych.

Dzieci rozdawały ulotki informujące o prawach zwierząt,  potrzebie sterylizacji bezdomnych kotów oraz właściwej opiece nad naszymi, jak to mawiał św. Franciszek " braćmi mniejszymi".

W trakcie happeningu były zbierane pieniądze do puszek, którymi dysponuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - oddział w Paczkowie. Mieszkańcy byli hojni i z dumą przyklejali sobie otrzymane od dzieci serduszka z napisem "Przyjaciel zwierząt". 

Zebrane środki zostaną przeznaczone na dokarmianie bezdomnych kotów na terenie naszego miasta. Uczestnicy akcji i wszyscy chętni mogli posiedzieć z łańcuchem na szyi przy budzie i poczuć, jak wygląda życie na uwięzi.

To była wspaniała lekcja wychowawcza, której wyniki zaowocują w przyszłości większą wrażliwością i troską o los zwierząt. Koordynatorem akcji była M. Wołków. Opiekę nad uczniami sprawowały: B. Tabor i J. Widera.

Otwórz