Przyjdź na spotkanie dotyczące współpracy polsko-francuskiej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyjdź na spotkanie dotyczące współpracy polsko-francuskiej

Burmistrz Gminy Paczków wspólnie z Biblioteką Publiczną w Paczkowie serdecznie zapraszają na spotkanie wszystkich chętnych, którzy chcą działać na rzecz poprawy współpracy polsko-francuskiej.

Współdziałanie Gminy Paczków z Uzes rozpoczęło się 26 sierpnia 1978 roku, kiedy Naczelnik Miasta i Gminy Paczków oraz Mer Miasta Uzes podpisali porozumienie, dążące do umocnienia więzów przyjaźni między miastami. Umowa systematycznie była prolongowana na kolejne lata, a jej realizację pilotowało Towarzystwo Przyjaciół Paczkowa.

Po rozwiązaniu Towarzystwa Przyjaciół Paczkowa współpraca osłabła, dlatego obecnie pojawiła się propozycja wznowienia kontaktu z francuską gminą. Po spotkaniach przeprowadzonych w sierpniu w Paczkowie oraz we wrześniu w Uzes, pojawił się pomysł, aby znów ożywić współpracę  i integrację pomiędzy mieszkańcami poprzez wznowienie Towarzystwa współpracy polsko-francuskiej.

 W związku z powyższym serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu komitetu założycielskiego Towarzystwa współpracy polsko-francuskiej, które odbędzie się 5 października br. o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej w Paczkowie. Natomiast pierwsze zebranie organizacyjne Towarzystwa odbędzie się również w bibliotece, ale  w dn. 12 października br. o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!
 

Otwórz