Paczkowska delegacja w bajkowym Javorniku

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczkowska delegacja w bajkowym Javorniku

W czwartek 24 września br.  podopieczni Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie pod opieką pani Anny Cieszewskiej pracownika Biblioteki Publicznej w Paczkowie wzięli udział w konkursie „Pohádkový Javorník” organizowanym przez partnerskie miasto Javorník (Czechy).

Miejska Biblioteka Rudolfa Zubera wspólnie z Centrum „Flek” oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Javorníku organizują cyklicznie konkurs, jednak w tym roku po raz pierwszy zaprosili drużynę z Gminy Paczków.
Imprezę zaplanowano na terenie biblioteki i domu Kultury w Javorníku, w której uczestniczyły trzyosobowe delegacje z 9 czeskich szkół oraz jedna polska drużyna z Paczkowa.

Paczkowską ekipę reprezentowali uczniowie IV klasy PSP nr 3, a nadzór sprawowała pani Ania Ciszewska z Biblioteki Publicznej w Paczkowie.  

Wydarzenie miało na celu przybliżyć dzieciom wiedzę o bajkach i baśniach z Polski i Czech. Szereg przygotowanych w ramach konkursu „Pohádkový Javorník” zajęć i pytań integrowało dzieci, ale również wydatnie poprawiło ich zasób informacji o baśniach i bajkach napisanych przez Czechów i Polaków. Bajkowy rajd trwał ok. 5 godzin, a na koniec uczestnicy otrzymali wspaniałe niespodzianki.

Cieszymy się, że współpraca pomiędzy instytucjami m.in. bibliotekami ciągle rozwija się i czekamy na następne odsłony międzynarodowych projektów.
 

Otwórz