Przyjmij francuską rodzinę pod swój dach!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przyjmij francuską rodzinę pod swój dach!

Gmina Paczków poszukuje rodzin z terenu naszej gminy, które przyjmą w swoim domu francuskich gości z miasta partnerskiego Uz?s we Francji podczas ich wizyty w czerwcu 2016 r. 

Współpraca Gminy Paczków z Uz?s rozpoczęła się 26 sierpnia 1978 roku, kiedy Naczelnik Miasta i Gminy Paczków oraz Mer Miasta Uzes podpisali porozumienie, dążące do umocnienia więzów przyjaźni między miastami. Umowa systematycznie była prolongowana na kolejne lata, a jej realizację pilotowało Towarzystwo Przyjaciół Paczkowa.

Po rozwiązaniu Towarzystwa Przyjaciół Paczkowa współpraca osłabła, dlatego chcielibyśmy wznowić kontakt z francuską gminą.

Gmina Paczków planuje zaproszenie kilkudziesięcioosobowej grupy mieszkańców Uz?s w 2016r. w okresie letnim na okres 1 tygodnia. W ramach swoich możliwości postaramy się pomóc w zorganizowaniu życia codziennego,  wycieczek, wypoczynku nad wodą i innych atrakcji oraz zajęć dla uczestników wizyty w Paczkowie. 

Burmistrz Gminy Paczków zaprasza na spotkanie z chętnymi rodzinami z terenu naszej gminy, które przyjmą francuskich gości  w dniu 11 sierpnia br. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Paczkowie (Sala posiedzeń).  Serdecznie zapraszamy! 

OtwĂłrz