Przynieś starą fotografię związaną z rolnictwem

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Przynieś starą fotografię związaną z rolnictwem

W naszej gminie rozpoczynamy poszukiwanie starych zdjęć z lat 1945 - 2015 dotyczących rolnictwa w Gminie Paczków.

Burmistrz Gminy Paczków zaprasza każdego kto w swoim domowym archiwum posiada stare zdjęcia przedstawiające działania związane z rolnictwem na terenie naszej gminy np. uprawę roli, roślin, chów i hodowlę zwierząt, maszyny rolnicze, dożynki parafialne lub gminne, czy działalność KGW itp. do udostępnienia zdjęć, których scany będą brały udział w wystawie "Rolnictwo w Gminie Paczków w latach 1945 -2015", organizowanej przez Gminę Paczków.

Fotografie można przynosić do 7 sierpnia br. do Czytelni Biblioteki Publicznej w Paczkowie. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną niezwłocznie zwrócone właścicielom. Zebrane materiały posłużą do wykonania wystawy, która zostanie zaprezentowana podczas Dożynek Gminnych, które odbędą się 29 sierpnia br. w Dziewiętlicach, a następnie zostanie zaprezentowana w miesiącu wrześniu w Domu Kata -Centrum Informacji Turystycznej w Paczkowie.

Zachęcamy mieszkańców Gminy Paczków do udostępnienia ze swoich domowych archiwów starych zdjęć związanych z rolnictwem, liczymy na to, że razem odnajdziemy nowe nieznane zbiory zdjęć.  

OtwĂłrz