Uważaj na upały!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uważaj na upały!

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu informuje o upałach od godz.12:00 dnia 17 lipca br. do godz. 20:00 dnia 18 lipca br.

Temperatura może maksymalnie osiągnąć od 30°C do 33°C. Jeżeli chodzi o temperaturę minimalną w nocy przewiduje się, że może wynieść od 18°C do 20°C.

W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, należy zatem dbać o siebie gdy żar leje się z nieba. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci, dlatego odpowiednio  zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem sporo jej tracimy, przede wszystkim unikać słońca i kiedy jest to możliwe chronić się w cieniu. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych.

Takie warunki atmosferyczne niosą ze sobą ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz znaczący wzrost zagrożenia pożarowego. W związku z tym Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i stosowne przygotowanie się na nadchodzące upały.

OtwĂłrz