Mieszkańcu! Skorzystaj z pomocy żywnościowej!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Mieszkańcu! Skorzystaj z pomocy żywnościowej!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Paczkowie informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

OPS w Paczkowie przy wsparciu Burmistrza Gminy Paczków podjął się zadania w postaci dystrybucji żywności.

Warunkiem skorzystania z pomocy jest spełnienie kryterium dochodowego w wysokości nie przekraczającej 684 zł na osobę w rodzinie lub 813 zł na osobę samotnie gospodarującą.

Osoby spełniające powyższe kryteria muszą zgłosić się do pracowników OPS, wypełnić oświadczenie aby mogły odebrać skierowanie do otrzymania żywności. Osoby, które nie korzystają aktualnie ze świadczeń Ośrodka Pomocy Społecznej, muszą również przedstawić dokumenty potwierdzające dochody.

Paczki żywnościowe będą przekazywane osobom indywidualnym oraz rodzinom najbardziej potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej tj. bezdomnym, bezrobotnym, niepełnosprawnym oraz migrantom, osobom obcego pochodzenia, mniejszościom narodowym (w tym społecznościom marginalizowanym).


Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - Podprogram 2015 będzie realizowany do grudnia 2015 r.
Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy o pilne zgłaszanie się do siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie w celu uzyskania skierowania.

Pierwsza dostawa żywności planowana jest na przełomie lipca i sierpnia br., po zebraniu listy chętnych osób.

Zapraszamy do kontaktu z pracownikami socjalnymi, zatrudnionymi przez OPS w Paczkowie - ul. Wojska Polskiego 32, 48-370 Paczków, tel./ fax 77 4316209, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć.

OtwĂłrz