Sztuka blisko nas - fotorelacja z wernisażu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Sztuka blisko nas - fotorelacja z wernisażu

Plener malarski "Sztuka Blisko Nas" zrealizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa „PRZEKRACZAMY GRANICE” zakończył się uroczystym wernisażem, który wzbogacony został krótkim recitalem Szymona Butora oraz Szymona Warzechy (gitara).

3 lipca br. o godzinie 18:00 w Domu Plastyka tłumnie zgromadzili się miłośnicy sztuki oraz mieszkańcy chcący obcować tego dnia ze sztuką.
Nie zabrakło również Burmistrza Gminy Paczków Artura Rolki oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Wiesława Barabasza.

W założeniu plener miał zachęcić do twórczego działania nie nadając konkretnego tematu naszym artystom, ale pozostawiając to ich wyobraźni i talentowi. Obrazy powstałe podczas pleneru nie ograniczają się do pejzaży i architektury Paczkowa. Cechuje je różnorodność tematyczna, a także różne techniki wykonania.

Jak ujął w katalogu Dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie Pan Andrzej Kłoczko: "Czas spędzony w pięknym miejscu, w gronie osób z regionu pogranicza o różnorodnych doświadczeniach i wrażliwości, ale jednej pasji, to czas cenny i niezapomniany(...) Niezależnie od technik, materiałów, doświadczeń i umiejętności malarskich twórców, powstałe obrazy mają swoją indywidualną, artystyczną i duchową wartość. Jeżeli wzbudza pozytywne , radosne emocje lub trąca strunę własnych, zapomnianych lub jeszcze nie odkrytych zdolności twórczych chociaż u jednego odbiorcy, to cel organizatora i uczestników pleneru został osiągnięty. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w projekcie, życzymy dalszych sukcesów oraz inspiracji do działań arystycznych."

Uczestnikami pleneru byli mieszkańcy regionu pogranicza:
Maria Głębicka, Agnieszka Ćwik, Anna Herman, Alena Stehliková, Apolonia Dębska, Miroslav Vlk, Jiřina Horníková, Eva Věncková, Jan Lebeda, Justyna Jaśkiewicz, Małgorzata Stano, Marek Rokicki, Marie Paseková, Michaela Vašičková, Petr Volík, Piotr Respendowicz, Šárka Quisová, Sylwia Baryga oraz Vladimir Mach. 

Otwórz