Młodzi piłkarze z Paczkowa uczestniczyli w Letnim KubaCup

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzi piłkarze z Paczkowa uczestniczyli w Letnim KubaCup

Niezwykłą atrakcją dla młodych piłkarzy z Paczkowa trenujących na co dzień w sekcjach piłkarskich KS SPARTA Paczków, działających przy GCSiR w Paczkowie był wyjazd oraz udział w turnieju mini piłki nożnej Letni Kuba Cup, który odbył się 27 i 28 czerwca br. w Opolu.

Organizatorem imprezy była inaugurująca swą działalność Fundacja Kuby Błaszczykowskiego „LUDZKI GEST”

Trzyosobowe składy toczyły pojedynki na niewielkich rozkładanych boiskach. Ten rodzaj piłki nożnej nie jest u nas szeroko rozpowszechniony i początkowo niektórzy z uczestników mieli problem z przyswojeniem sobie zasad oraz taktyki gry.

Nie o wynik jednak chodziło w całym tym przedsięwzięciu. Jak mówił sam Jakub Błaszczykowski, obecny na turnieju – chodzi o kształtowanie poczucia zdrowej rywalizacji, dbania o swoje zdrowie i szacunek dla przeciwnika.

Z takim też przesłaniem toczyły się pojedynki. Udział w Turnieju w gronie 32 drużyn z południowo-zachodniej części Polski to wielkie wyróżnienie. Wśród startujących oprócz dzieci z małych miejscowości, niewielkich szkół i sekcji piłkarskich znaleźli się także utytułowani już w tym wieku zawodnicy, uczestnicy finałów krajowych turniejów ORLIKA oraz TYMBARKA z Prudnika, Opola, Częstochowy, Jeleniej Góry i Bolesławca.

Każdy zespół reprezentował jakiś klub europejski startujący w ubiegłorocznej edycji Ligii Mistrzów. Paczkowianie wylosowali szwedzki klub FF Malmö. W grupie przyszło im rywalizować z ATLETICO Madryt (Częstochowa), JUWENTUS Turyn (Gogolin) oraz OLIMPIAKOSEM Pireus (Prudnik).

Ogromnym przeżyciem dla grupy z Paczkowa był osobisty kontakt z lubianym reprezentantem Polski Kubą Błaszczykowskim. Wspólnym zdjęciom, rozmowom i zbieraniu autografów nie było końca. Kuba otwierając turniej, sędziował również podczas jednej połowy pierwszego meczu naszej drużyny. Wszystko to okraszone doskonałą organizacją, bogatą oprawą medialną i zaopatrzeniem dla zawodników.

Każdy z uczestników otrzymał zdjęcia z imienną dedykacją oraz drobne upominki od naszego Mistrza. Udział w turnieju był całkowicie nieodpłatny.

Kolejnym wyróżnieniem dla młodych Paczkowian jest udział naszej młodej piłkarki Julii Matusznej w tygodniowym obozie szkoleniowym zorganizowanym również przez wspomnianą Fundację przy współpracy z Klubem BVB Borusia Dortmund. Przez pięć dni Julka trenować będzie pod okiem licencjonowanych trenerów tego klubu.

Otwórz