Australia w oczach czeskiego artysty

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Australia w oczach czeskiego artysty

Biblioteka Publiczna w Paczkowie zaprasza na wystawę fotografii czeskiego artysty Karela Kocurka pt. AUSTRALIA.

Wystawa przestawia cuda natury tego kontynentu takie jak np. Bungle Bungles - 200 metrowy płaskowyż, który był dnem oceanu pokrywającego niegdyś obszar Zachodniej Australii, cuda Parku Narodowego Kakadu, Wielką Drogę Oceaniczną (Great Ocean Road), Uluru-Kata Tjuta National Park i sławną wyrastającą z piaszczystego podłoża skałę (Ayers Rock), długą na 3,6 km i wznoszącą się na 348 m wysokości.

Zobaczymy też dzikie zwierzęta zamieszkujące Australię, oryginalne budowle współczesne i inne ciekawe miejsca często nieznane turystom.

Niezwykłą wystawę możemy oglądać od 29 maja do 29 czerwca br. w holu Biblioteki Publicznej w Paczkowie.
 
Autor wystawy, Karel Kocurek, urodził się w Szumperku (Czechy) w 1967 roku, a wychował w Jaseniku. Studiował grę na leśnym rogu w konserwatorium w Ostrawie, oraz wychowanie muzyczne w Akademii Sztuk Muzycznych im. Janackova  w Brnie.Siedem lat koncertował z brneńską filharmonią w Europie, Japonii, Południowej Korei. Z wiedeńską orkiestrą grał malajskiemu królowi.

Solowo występował w Niemczech, Polsce, Austrii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Łotwie.Uczył angielskiego i wychowania muzycznego w szkołach w Superku.W chwili obecnej, razem z małżonką, skrzypaczką, Heleną działa społecznie i koncertuje w szkołach czeskich, gdzie pokazuje różne, ciekawe, muzyczne style z całego świata.Współpracuje z Muzeum Techniki w Brnie i muzeami zagranicznymi.

Fotografuje, podróżuje (Islandia, Izrael, Tunis, wulkany w Meksyku, Himalaje w Nepalu, prerie w USA, Kanada, Alaska, Indie), organizuje spotkania podróżnicze.
 

Otwórz