Sprzątajmy po swoich pupilach!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Sprzątajmy po swoich pupilach!

Burmistrz Gminy Paczków zachęca mieszkańców naszej gminy do sprzątania po swoich pupilach.

Władze Paczkowa zakupiły bezpłatny nakład 3.000szt. torebek do sprzątania psich odchodów. Mieszkańcy naszego miasta i okolicznych wsi mogą w siedzibę Straży Miejskiej w Paczkowie za darmo odebrać specjalne torebki na psie odchody. Jedynym warunkiem będzie wpisanie psa do gminnego rejestru. 

"Gadżet" ten ma za zadanie pomóc właścicielom czworonogów w sprzątaniu po domowych ulubieńcach i przyzwyczaić ich do tej czynności. Głównym zadaniem akcji jest uświadomienie mieszkańcom naszego miasta kwestii zalegających na chodnikach, ulicach, trawnikach czy skwerach psich odchodów oraz nauczenie, że skutecznym sposobem walki z tym problemem jest po prostu posprzątanie.

Każdy mieszkaniec gminy Paczków, który pojawi się w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Wojska Polskiego 3), po wpisaniu psa do rejestru, otrzyma jeden bezpłatny pakiet 15 ekologicznych zestawów do sprzątania psich odchodów. Zestaw składa się z torebki, która jest wykonana z przetworzonej makulatury, specjalnej kartonowej łopatki oraz rękawiczki. To rozwiązanie pozwala na zebranie i wrzucenie do każdego kosza na śmieci tego nieprzyjemnego "śladu" psiej obecności.

Pamiętajmy, że kwestia psich odchodów jest nie tylko problemem natury estetycznej czy zapachowej, ale również bardzo poważnym problemem epidemiologicznym. Narażeni jesteśmy wszyscy, gdyż wysuszone psie odchody podobnie jak pyłki drzew, grzybów czy kwiatów unoszą się w powietrzu. Nieuprzątnięte psie odchody są też doskonałą pożywką dla wielu drobnoustrojów i pasożytów, które mogą przetrwać w piaskownicach lub murawie parków w oczekiwaniu na nowego żywiciela. Nieczystości te szczególnie groźne są dla dzieci, które bawiąc się w piaskownicach, na placach czy skwerach wielokrotnie mają z nimi styczność.

Otwórz