Minister Administracji i Cyfryzacji opowiadał o Regionalnym Systemie Ostrzegania

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Minister Administracji i Cyfryzacji opowiadał o Regionalnym Systemie Ostrzegania

Starostowie, przedstawiciele powiatowych centrów zarządzania kryzysowego z województwa opolskiego, w tym również pracownicy paczkowskiego urzędu wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dot. Regionalnego Systemu Ostrzegania.

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, w którym uczestniczył Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki.

Celem spotkania było przedstawienie Regionalnego Systemu Ostrzegania jako nowego sposobu informowania ludności o możliwych zagrożeniach, rozpropagowanie wśród mieszkańców informacji o funkcjonowaniu systemu oraz zachęcenie do jego wykorzystywania w celu zapewnienia właściwego informowania o zagrożeniach.

Dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania od 1 stycznia br. każdy, kto ma dostęp do internetu, telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatną aplikację na telefon komórkowy (smartfon), może być powiadomiony o potencjalnych zagrożeniach czy klęskach żywiołowych.

Dzięki nowemu przedsięwzięciu ostrzeżenia będą same się pokazywały w regionalnych kanałach TVP, a od lipca br. system ma objąć całe portfolio Telewizji Polskiej, w którego skład wchodzi TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Historia i TVP Rozrywka.

Oprócz telewizorów, komunikaty mogą pojawiać się również bezpośrednio na smartfonach obywateli, o ile zainstalują oni specjalną aplikację (dostępna na iOS, Android i Windows Phone).

Bezpłatna aplikacja RSO jest dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Można ją wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”.

•  Aplikacja na system Android - do pobrania pod tym linkiem

•  Aplikacja na system Apple IOS - do pobrania pod tym linkiem

•  Aplikacja na system Windows Phone - do pobrania pod tym linkiem

Więcej informacji nt.  Regionalnego Systemu Ostrzegania znajdują się na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Ostrzeżenia dostępne są także na stronach internetowych urzędów wojewódzkich.
 

Otwórz