Każde doświadczenie na wagę złota

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Każde doświadczenie na wagę złota

W ramach doradztwa zawodowego Publiczne Gimnazjum realizowało nowatorski projekt: „Gimnazjalne praktyki obserwacyjne w danym zawodzie”, w którym  łącznie wzięło udział siedmioro uczniów z klas trzecich: 6 dziewcząt i jeden chłopiec.

Uczestnicy obserwowali pracę w paczkowskich salonach kosmetycznych i fryzjerskich oraz  sklepach branżowych: odzieżowym, obuwniczym,  spożywczym oraz z częściami samochodowymi.

W trakcie tych praktyk trzecioklasista zaznajomił się ze specyfiką danej firmy, poprowadził  ukierunkowaną obserwację, a także poznał adekwatne narzędzia pracy. Udział w projekcie stworzył uczestnikom niepowtarzalną szansę zdobycia praktycznej wiedzy na temat danego zawodu oraz okazję  zapoznania się ze środowiskiem pracy.

Realizowany projekt był świetnym przykładem elastycznego reagowania na potrzeby poznawcze  uczniów, ich otwartość na eksperymenty zawodoznawcze.

Na zdjęciach Iwona Bosiak z kl.3a oraz  Nikola Boratyńska w gabinecie kosmetycznym pani Joanny Szczepańskiej oraz w salonie „Magnolia” pani Andrei Suwak przy ul. Sikorskiego.

Otwórz