Wyjątkowe nocne zwiedzanie Muzeum Gazownictwa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wyjątkowe nocne zwiedzanie Muzeum Gazownictwa

W piątek 15 maja br. Muzeum Gazownictwa wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Paczkowie przygotowało V Paczkowską NOC MUZEÓW.

Placówka otworzyła swoje wnętrza dla miłośników historii o godz. 19:00. Noc Muzeów w Paczkowie to nie tylko okazja zwiedzania ekspozycji stałych związanych z polskim gazownictwem, ale także występy lokalnych grup muzycznych z Ośrodka Kultury w Paczkowie.

Grupa teatralna paczkowskiej młodzieży  przygotowała specjalny spektakl, wpisujący się w zwiedzanie w stylu retro pod hasłem „Z życia rodziny Kwiatkowskich”. Niewątpliwie całość przedstawienia nie byłaby tak okazała, gdyby nie wsparcie następujących osób: pani Marii Wołków - scenariusz i reżyseria, pani Anny Robak – charakteryzacja, stroje oraz  pan Dariusza Kupskiego oraz Romana Sokołowskiego - przygotowanie solistów, nagłośnienie, zdjęcia.

Szczególne podziękowania należą się Restauracji "Przystań u Grubego" za przygotowanie poczęstunku oraz Teatrowi Amatorskiemu "Rodzice dzieciom" z Kamieńca Ząbkowickiego za wypożyczenie strojów.

Zwiedzanie wieczorową porą, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a impreza zakończyła się ok. godz. 23:00. Dziękujemy uczestnikom za tak liczne przybycie!
 

Otwórz