Młodzi sportowcy nagrodzeni!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Młodzi sportowcy nagrodzeni!

8 maja br. w Nysie odbył się XXI Bal Mistrzów Sportu organizowany przez tygodnik Nowiny Nyskie.

Jak co roku do plebiscytu zgłoszono młodych sportowców reprezentujących Gminę Paczków. Poprzedni rok obfitował w sukcesy,  dlatego na bal zostali zaproszeni Ci najlepsi.

Jako pierwszych nagrodzono najlepszych sportowców w poszczególnych gminach. Burmistrz Paczkowa  wyróżnił w tym roku ucznia Gimnazjum Publicznego Szymona Dziaska. Nagrodę wręczył Zastępca Burmistrza Gminy Paczków Robert Piegza.

W kategorii najlepszy sportowiec szkół podstawowych, w pierwszej dziesiątce czytelnicy Nowin Nyskich wybrali uczennicę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie – Julię Matuszną.

Julia na co dzień trenuje piłkę nożną.  Zdobyła VI miejsce w ogólnopolskim finale o Puchar Tymbarka. Obecnie jest zawodniczą Sparty Paczków i jako jedyna dziewczyna rywalizuje z chłopcami. Uczennica PSP nr 3  zajęła VII miejsce w tegorocznym plebiscycie. Okazałą statuetkę otrzymała od wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej w strzelaniu Renaty Mauer –Różańskiej.

Oprócz tego sukcesu Julia w ostatnich dniach otrzymała powołanie na obóz sportowy, który odbędzie się w Opolu, a zajęcia poprowadzą trenerzy Borusii Dortmund. Wyjazd na obóz ufundował Burmistrz Paczkowa.

Kolejną wyróżnioną osobą z Paczkowa podczas Balu Mistrzów Sportu była Anna Stachera. Znalazła się w najlepszej szóstce w kategorii Sportowiec Młodzieżowiec. Ania zajęła IV miejsce, na co dzień jest wyróżniającą się siatkarką NTSK Nysa.

Oprócz wręczenia nagród młodzi sportowcy mogli zrobić zdjęcia z gwiazdami sportu, zatańczyć, a także obejrzeć przedstawienie „Taniec ognia”.

Serdecznie gratulujemy utalentowanym, młodym sportowcom  z naszej gminy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych! 

Otwórz