Wybory Prezydenckie 2015 - wyniki z Gminy Paczków

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wybory Prezydenckie 2015 - wyniki z Gminy Paczków

W niedzielę 10 maja br. odbyły się w Polsce wybory prezydenckie. Znamy na razie sondażowe wyniki z terenu całego kraju oraz szczegółowe dane dotyczące głosowania w poszczególnych obwodach gminy Paczków.

Z sondażowych rezultatów Wyborów Prezydenckich 2015 wynika, że już za dwa tygodnie - w niedzielę 24 maja - czeka nas II tura. Żaden z 11 startujących kandydatów nie przekroczył progu 50% głosów.

Według sondażu Ipsos dla telewizji TVN24, TVP i Polsatu News do drugiej tury, która odbędzie się 24 maja, weszli: Andrzej Duda z wynikiem 34,5 proc. i Bronisław Komorowski z wynikiem 33,1 proc. głosów. 20,5 proc. głosów zdobył Paweł Kukiz.

Bronisław Komorowski zdobył natomiast w województwie opolskim 37,7 proc. głosów, a Paweł Kukiz 27,9 proc. głosów – są to dane podane przez delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Opolu po podliczeniu głosów z wszystkich komisji.

W sumie na terenie naszej gminy 4650 osób oddało ważne głosy. Największą popularnością wśród paczkowian, podobnie jak w całej Polsce, cieszył się Andrzej Duda - kandydat PiS otrzymał w sumie 1463 głosów. Tuż za nim, z dorobkiem 1416 głosów, uplasował się Paweł Kukiz. Prezydenckie podium uzupełnił Bronisław Komorowski z PO, na którego swój głos oddało w gminie Paczków 1405 osób.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe wyniki Wyborów Prezydenckich 2015 na terenie gminy Paczków:

Otwórz