Po spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Po spotkaniu autorskim z Barbarą Kosmowską

W dniu 5 maja br., czytelnicy Biblioteki Publicznej w Paczkowie mieli okazję spotkać się z Barbarą Kosmowską, poczytną pisarką, autorką wielu powieści obyczajowych dla dorosłych i dla młodzieży.

Pisarka z wykształcenia doktor filologii polskiej, popularność, a także liczne nagrody literackie zdobyła dzięki takim powieściom jak: Głodna kotka, Teren prywatny, Prowincja, Gobelin, Buba, W górę rzeki, Niebieski autobus, Myślinki, Sezon ogórkowy, Pozłacana rybka, Hermańce, Puszka, Niechciana, Sezon na zielone kasztany, Ukrainka, Gorzko.

Barbara Kosmowska opowiedziała czytelnikom o swoim warsztacie twórczym, trudnych tematach i problemach jakie porusza w swoich powieściach po to, by czytelnik odnalazł w nich zrozumienie i wsparcie, o różnicy między pisaniem książek dla dorosłych, a pisaniem książek dla młodzieży zwłaszcza tej gimnazjalnej, a także o życiu prywatnym.

Czytelników paczkowskiej Biblioteki pisarka poruszyła swoją otwartością, urokiem osobistym i pełnym szacunku stosunkiem do czytelnika zarówno młodego jak i starszego.

Pani Barbara Kosmowska gościła w Paczkowie na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki.

Otwórz