Ruszył XIII Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ruszył XIII Paczkowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

 Impreza rozpoczęła się jak zwykle 3 maja o godz. 13.00 koncertem w Kościele pw. Matki Boskiej Królowej Polski w Lisich Kątach - rodzinnej miejscowości Brosiga.

Festiwal im. Moritza Brosiga, który od 2002 roku cieszy się niesłabnącą popularnością i sporą renomą, poświęcony jest twórczości Moritza Brosiga (1815-1887) - organisty, kompozytora i teoretyka muzyki, urodzonego na terenie gminy Paczków - w Lisich Kątach.

Honorowy patronat nad imprezą objął tradycyjnie Ordynariusz Opolski Ksiądz Biskup Andrzej Czaja, a kierownictwem artystycznym i prowadzeniem koncertów zajął się jak zwykle Jacek Woleński - znany konferansjer i dziennikarz muzyczny.

Tym razem inaugurację Festiwalu uświetnił występ muzyków w składzie: Joanna Bortel (alt), Joanna Zawartko-Kołodziej (sopran), Magdalena Wachowska (mezzosopran), Halina Mansarlińska (fortepian).

Serdecznie zapraszamy na  kolejne koncerty w ramach XIII odsłony Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga „Muzyka ponad granicami”. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej.


Otwórz