Zapraszamy na biało-czerwoną majówkę!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zapraszamy na biało-czerwoną majówkę!

Przypominamy, że w niedzielę 3 maja w całej Polsce będziemy obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym roku mija już 224 lata od tego chlubnego wydarzenia. Pamiętajmy, by w tym dniu wywiesić na naszych domach biało-czerwone chorągwie.

O Narodowym Święcie Trzeciego Maja chyba nikomu nie trzeba przypominać. 3 maja 1791 roku uchwalono Konstytucję Rzeczypospolitej Obojga Narodów - pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie.

Rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe już w 1919 roku. Od 1946 władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania, a pięć lat później święto to zostało oficjalne zniesione. Przywrócono je do kalendarza świąt państwowych ustawą z 6 kwietnia 1990 roku.

W tym roku przygotowano krótki program, aby uczcić tą niezwykłą rocznicę.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w uroczystościach, które rozpocznie Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 10:15 w Kościele pw. Św. Jana Ewangelisty w Paczkowie.

Następnie zaplanowano przemarsz ulicami miasta z Paczkowską Orkiestrą Dętą pod pomnik przy ulicy Kołłątaja. Tam uroczystość zakończy się wystąpieniami okolicznościowymi oraz złożeniem kwiatów.

Jednak ten wyjątkowy dzień zobowiązuje nas do radosnego świętowania, dlatego  serdecznie zapraszamy na MAJOWY FESTYN RODZINNY, który odbędzie się 3 maja br. od godz. 16ºº na placu przy Ośrodku Kultury i Rekreacji.

W programie nie zabraknie super atrakcji w wykonaniu jednego z najlepszych w Europie duetu clownów cyrkowych Rupherta i Rico.Dodatkową atrakcją będzie park zabaw dla dzieci oraz mała gastronomia.

Na scenie zaprezentują się dzieci oraz młodzież działająca przy Ośrodku Kultury i Rekreacji między innymi soliści Studia Piosenki VOICES oraz młodzi tancerze Studia Tańca JAST. Punktem finalnym będą koncerty zespołów KALIBER, CHROMOSOM X, TIME TO BE GOOD. Serdecznie zapraszamy! 
 

Otwórz