Paczków jedzie na gitarowy Rekord Guinnessa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Paczków jedzie na gitarowy Rekord Guinnessa

Chcesz zostać uczestnikiem bicia niesamowitego gitarowego rekordu? Zgłoś się koniecznie do Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie, który organizuje wspólny wyjazd do Wrocławia na tegoroczną próbę pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa.

Wydarzenie to jest od kilku lat stałym elementem organizowanego w stolicy Dolnego Śląska THANKS JIMI FESTIVAL, poświęconego twórczości Jimi'ego Hendrixa. W tym roku setki gitarzystów spotkają się na terenie Pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia w piątek 1 maja 2015 roku.

Uczestnicy tego przedsięwzięcia spotykają się, by wspólnie zagrać legendarny przebój Jimi'ego Hendrixa "Hey Joe". Kompozycja ta jest podstawowym utworem - to właśnie ilość grających jednocześnie tę piosenkę gitarzystów liczona jest do kolejnych Gitarowych Rekordów Guinnessa.

Historia tej gitarowej inicjatywy sięga 1997 roku. Pomysłodawcą pierwszej próby bicia rekordu był Leszek Cichoński, który podczas warsztatów Blues Express '97 zebrał na scenie siedemnastu gitarzystów grających "Hey Joe". Później impreza zaczęła nabierać coraz większego rozmachu. Obecny rekord udało się ustanowić w 2014 r., wspólnie zagrało 7344 gitarzystów! Czy w tym roku rekord znów zostanie pobity? Czas pokaże. 

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników muzyki, talentu Jimi'ego Hendrixa i gitarowego grania na teren pergoli oraz kompleksu wrocławskiej Hali Stulecia. Weźcie gitary, namówcie znajomych, nauczcie się kilku prostych akordów "Hey Joe" i jedźcie do Wrocławia wspomóc kolejną próbę pobicia tego niezwykłego rekordu! Zapisy na wspólny wyjazd z Paczkowa przyjmowane są w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 27, tel. 77 431 62 32) do dnia 23.04.2015 r. . Koszt uczestnictwa to tylko 10 zł.

Więcej informacji o Gitarowym Rekordzie Guinnessa, zdjęcia, listy uczestników poprzednich edycji oraz filmiki instruktażowe można znaleźć na stronie internetowej www.heyjoe.pl.


 

Otwórz