Czescy artyści wystawili swoje prace w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Czescy artyści wystawili swoje prace w Paczkowie

7 kwietnia br. w Domu Plastyka w Paczkowie odbył się wernisaż grupy miłośników sztuki z Javornika.

Dzięki uprzejmości oraz współpracy pomiędzy kierownictwem Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie oraz Domu Kultury w Javorníku, grupa po raz pierwszy miała okazję zaprezentować się w Paczkowie.

Javornicti Vytvarni Nadsenci „JAVYNA” to zrzeszenie ludzi, którzy kochają malarstwo, rysunek lub jakiejkolwiek gatunek sztuki, a jednocześnie chcą podzielić się swoją radością z innymi. Grupa wystawia prace już  od pięciu lat. Liczba wystawiających prace z roku na rok się zmienia.

Wydarzenie otworzył dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji Andrzej Kłoczko wspólnie z reprezentantką JAVYNY z Javorníka panią Michaelą Vašíčková. Paczkowianie mogli zobaczyć w Paczkowie prace: Jiřiny Horníkové i Jiřího Štrajta, którzy czują się tutaj prawie jak w domu, gdyż występowali już z kilkoma wystawami indywidualnymi. A następnie zaprezentowano prace: Daniela Schulze, Marie Malíkové, Jiřího Bajera, Ilony Kozubové, Hany Poláškové, Lukáše Nemeškala, oraz Štěpána Křížka.

Wernisaż  rozpoczęto od prezentacji multimedialnej z piosenką Ivana Mládka – „Malarz obrazów olejnych”.  Piosenka  jest grupie z Javorníka bardzo  bliska, nie tylko ze względu na tekst i melodię, ale także humor i punkt widzenia.

Wydarzenie ubarwił elektryzujący występ Szymona Butora, który swoim głosem zachwycił wszystkich zebranych gości. Spotkanie zakończono rozlosowaniem pięknych dzieł artystów z  Czech. 

Otwórz