Wielkanoc z PCK

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielkanoc z PCK

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie od wielu lat prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

Ostatnie dni upłynęły więc pod hasłem „Wielkanoc z PCK”. Do akcji aktywnie włączyli się członkowie Szkolnego Koła PCK  Publicznego Gimnazjum w Paczkowie organizując zbiórki.

Młodzi wolontariusze z paczkowskiego gimnazjum przeprowadzili w dniach 27 i 28 marca br.  zbiórkę artykułów spożywczych oraz pieniędzy w sklepach: „EKO”, „Biedronka” oraz Delikatesy Centrum, pod hasłem: „Aby każdy miał radosne Święta”.

Ogółem zebrano do puszek kwestarskich ponad 600 zł oraz żywności na kwotę ok. 1000 zł. Dzięki wolontariuszom i darczyńcom 25 rodzin będzie  mogło uroczyście spędzić Święta Wielkanocne.

Młodzi działacze PCK nie zapomnieli też o seniorach- odwiedzili z życzeniami i wiosennymi kwiatami- żonkilami- podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji akcji młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom (kierownikom) i pracownikom placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Paczków, którzy kolejny raz nie odmówili pomocy potrzebującym.

Otwórz