Jarmark Wielkanocny już w sobotę!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Jarmark Wielkanocny już w sobotę!

W najbliższy weekend na płycie paczkowskiego Rynku stanie Jarmark Wielkanocny. Mieszkańcy dowiedzą się, jakie dekoracje i regionalne potrawy mogą zagościć na ich śniadaniu wielkanocnym. To jednak nie wszystkie atrakcje, które 28 marca br. czekają w sercu Paczkowa.

Wielkanoc to czas, który najczęściej spędzamy w gronie najbliższych przy suto zastawionym stole. 28 marca br. na Jarmarku Wielkanocnym w Paczkowie będzie można znaleźć zarówno tradycyjne przysmaki, jak i ozdoby, które zainspirują do stworzenia odpowiedniego nastroju.

Jarmark jest doskonałą okazją do uzupełnienia zapasów o niezbędne produkty potrzebne do przygotowania dań kojarzących się z tym szczególnym okresem. Zakupić będzie można tradycyjnie wędzone kiełbasy, szynki, świeże  ryby morskie, oscypki, ciasta świąteczne, zioła, przyprawy oraz wyroby garmażeryjne. Wielbiciele słodyczy ucieszą się ze stoiska z krówkami i żelkami.

W drewnianych domkach i innych stoiskach goście znajdą wszystko, by było smacznie, zdrowo i nastrojowo. W Wielkanoc warto zadbać także o pięknie przyozdobiony stół. Szeroki wybór rozmaitych dekoracji zapewnią szkoły i stowarzyszenia z terenu Gminy Paczków. Na stoiskach pojawią się stroiki, baranki, bazie, kurczaczki czy pisanki. Dzięki tym elementom w domach z pewnością zapanuje wyjątkowa, wiosenna atmosfera. Jeżeli z okazji świąt obdarowujemy bliskich upominkami, doskonałym pomysłem będzie zakupienie oryginalnych wyrobów rękodzielniczych, w tym wykonanych techniką decoupage.

Na odwiedzających oprócz wyjątkowych specjałów, świątecznych dekoracji czekać będą występy artystyczne dzieci z Przedszkoli Publicznych w Paczkowie. Równocześnie w Domu Plastyka w Paczkowie odbędzie się konkurs na zdobienie jaj, przygotowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. 

Podczas trwania jarmarku każdy chętny będzie mógł wziąć udział w wykonywaniu czterometrowej, kolorowej palmy, która ubarwi centrum naszego miasta.

 Jarmark rozpoczynamy w sobotę 28 marca br. o godzinie 10:00 na paczkowskim Rynku. Dołącz do nas, serdecznie zapraszamy!  

Otwórz