Trwa rekrutacja do XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Trwa rekrutacja do XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Tegorocznym tematem jest „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież”.

Posiedzenie XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży odbędzie się 1 czerwca 2015 roku w gmachu Sejmu w Warszawie. Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już działają, jak i tych, którzy są zainteresowani działaniem w swoim lokalnym środowisku i dyskutowaniem o miejscach dla młodych.

Najlepsze zespoły zostaną zakwalifikowane do uczestnictwa w posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży w gmachu Sejmu w Warszawie, podczas którego 460 młodych posłów będzie pracować nad uchwałą SDiM.
Celem tegorocznej edycji SDiM jest zaangażowanie uczennic i uczniów w działania na rzecz swojego najbliższego otoczenia, nauka współodpowiedzialności za przestrzeń publiczną oraz promowanie aktywnej postawy względem społeczności lokalnej.

Do udziału zachęcamy wszystkich, którzy już są aktywni społecznie, jak i tych zainteresowanych działaniem w swoim środowisku. Chcemy, aby Wasze doświadczenia w działalności w szkołach i społeczności lokalnej stały się podstawą do dyskusji podczas posiedzenia komisji problemowej, warsztatów oraz posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Sejm Dzieci i Młodzieży zbiera się co roku w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Posiedzenie odbywa się w Sali Posiedzeń Sejmu RP i kończy przyjęciem wypracowanej uchwały SDiM. Do projektu mogą zgłaszać się dwuosobowe zespoły z wszystkich klas gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem XXI sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Rejestracja zespołów odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej SDiM: www.sdim.ceo.org.pl i trwa od 20 lutego do 7 kwietnia 2015 roku.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.ceo.org.pl/sejmmlodziezy. Informacji udziela: Urszula Cyrynger, (22) 825 05 50 wew. 103, e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

Otwórz