III edycja Festiwalu Nauki za nami

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności III edycja Festiwalu Nauki za nami

17 marca br. odbyła się kolejna, trzecia już edycja Festiwalu Nauki, którą zorganizował Zespół Szkół w Paczkowie.

W murach paczkowskiego liceum pojawili się gimnazjaliści i młodzież ponadgimnazjalna z Paczkowa, Kamieńca Ząbkowickiego, Złotego Stoku oraz przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Powiatu Nyskiego – Czesław Biłobran, Wicestarosta Powiatu - Piotr Woźniak, Burmistrz Gminy Paczków – Artur Rolka oraz Naczelnik Wydziału Oświaty UM w Paczkowie – Katarzyna Rolka.

Podczas wydarzenia na uczestników czekało ok. 14 wykładów, warsztatów i pokazów z zakresu: chemii, biotechnologii, elektrotechniki, elektroniki, przedsiębiorczości, kulturoznawstwa i literatury. Po raz pierwszy w wykładach uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Klub w Paczkowie.

W Paczkowie zjawili się wykładowcy z Politechniki Opolskiej, Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, PWSZ w Nysie, Samodzielnej Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego, Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego.

Zespół Szkół w Paczkowie oraz uczelnie wyższe przygotowały stoiska promocyjne, na których odbywały się otwarte pokazy, każdy mógł zapoznać się z ofertą wybranej placówki.

Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas podczas Święta Nauki zaowocuje w przyszłości większą liczbą uczniów w Zespole Szkół w Paczkowie, a jej absolwenci będą  kontynuować edukację w Opolu, Wrocławiu czy Nysie.

Otwórz