VI Frankenstein Carp Meeting

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności VI Frankenstein Carp Meeting

Już szesnaście ekip zgłosiło się do udziału w szóstej edycji zawodów karpiowych Frankenstein Carp Meeting, które odbędą się w dniach 4-7 czerwca br. na Zbiorniku Kozielno (granica województw dolnośląskiego i opolskiego).

Przez cztery dni i trzy noce non stop karpiarze będą starali złowić jak najwięcej karpi i amurów powyżej 2 kg. Wszystkie ryby oczywiście wrócą do wody, gdyż głównym celem zawodów jest promocja zasady „catch and release” czyli „złów i wypuść”, a także wędkarstwa jako sposobu na spędzanie czasu wolnego na łonie natury.

„Nowoczesne wędkarstwo, w tym również karpiowe przechodzi od kilku lat metamorfozę i podąża w kierunku spędzania wolnego czasu w zgodzie z naturą. Obecnie karpiarze, dla których wędkarstwo to coś więcej niż hobby, obchodzą się z rybami jak z dziećmi. Dbają o porządek na łowisku, szanują otaczającą przyrodę i co najważniejsze wpajają młodym adeptom wędkarstwa szacunek do natury i jej bogactwa …” – tak zaczyna swoją zapowiedź zawodów jeden z głównych organizatorów Daniel Ciepierski.  – „Karpiowanie rozpoczęliśmy z kolegami około 15 lat temu. Oczywiście ryby łowiliśmy już znacznie wcześniej, jednak właśnie około roku 2000 zrozumieliśmy ideę karpiowania i wszystko to co jest z nią związane. Dzisiaj śmiało możemy stwierdzić, że wypuszczenie olbrzymiego karpia daje dużo więcej satysfakcji niż jego zjedzenie i to staramy się przekazać innym wędkarzom.” – kontynuuje.

Zawody karpiowe na Zalewie Kozielno to jedna z największych imprez tego typu w południowo-zachodniej Polsce. W szóstej edycji organizatorzy planują start około 30 dwuosobowych ekip z kraju i zagranicy. Opłata startowa od drużyny to jedynie 300 zł, a wartość nagród rzeczowych w postaci wysokiej jakości sprzętu karpiowego już wyniosła 6.500 zł. Do wygrania będą m.in.: pontony Kolibri, 200 kg pelletu, łóżka karpiowe i śpiwory, namioty, torby na akcesoria, wędziska i wiele innych. W ramach opłaty wpisowej uczestnicy mają zabezpieczone obiady, sanitariaty WC, sędziów oraz poczęstunek na rozpoczęcie zawodów. Na miejscu będzie dostępne również stoisko z napojami i podstawowymi artykułami żywnościowymi.

„Zapraszam do udziału we Frankenstein Carp Meeting zarówno doświadczonych karpiarzy jak i amatorów stawających pierwsze kroki. To jedyna okazja do spotkania się z ludźmi o tych samym zainteresowaniach, podpatrzenia różnych technik połowu, wymiany doświadczeń i poznania nowych przyjaciół” – zaprasza do udziału Robert Gąstała. 

Patroni Medialni:
Dwumiesięcznik Karp Max i ogólnopolski portal www.karpmax.pl
Telewizja Sudecka
Portal Doba.pl
Portal Express-Miejski.pl
Portal Paczków24.pl
Gazeta Echo Tygodnia

Patroni i sponsorzy:
RZGW Wrocław
PZW Okręg Wałbrzych
PZW Koło Ząbkowice Śląskie
Senator RP Stanisław Jurcewicz
Starosta Ząbkowicki Roman Fester
Burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek
Burmistrz Złotego Stoku Grażyna Orczyk
Burmistrz Barda Krzysztof Żegański
Burmistrz Paczkowa Artur Rolka
Studio Graficzne UNIK-AT
Sklep Ripley Ząbkowice Śląskie
 

Otwórz