Otwarci na potrzeby bliźnich, czyli podsumowanie Szlachetnej Paczki 2014

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Otwarci na potrzeby bliźnich, czyli podsumowanie Szlachetnej Paczki 2014

Uroczyste podsumowanie akcji Szlachetna Paczka 2014 w naszej gminie odbyło się w środowe popołudnie w Urzędzie Miejskim w Paczkowie.

Burmistrz Paczkowa Artur Rolka wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wiesławem Barabaszem zaprosili wyjątkowych ludzi, którzy odpowiadają za efekty tej akcji.

Była to okazja do podsumowań efektów projektu i poznania wolontariuszy, bo bez nich nie istniałaby Szlachetna Paczka. To oni co roku już jesienią zaczynają szukać potrzebujących rodzin i spisywać ich potrzeby.

Dzięki temu pomoc oferowana w ramach akcji  jest bardzo konkretna - darczyńcy mają bardzo dokładną listę potrzeb rodziny. To najczęściej artykuły żywnościowe czy środki czystości, ale też np. sprzęt AGD, czy odzież albo buty na zimę.

Wolontariusze i osoby szczególnie zaangażowane w tworzenie Szlachetnej Paczki 2014 to: Ryszard Czykiel, Dominika Fedorowicz, Iwona Łasut, Marcin Śpiewak, Teresa Stańczyc-Bednarz, Anna Brysiak, Dawid Suszycki, Kamila Parzonka, Martyna Włodarz, Katarzyna Skóra, Angelika Pietrkiewicz, Krzysztof Woliński, Mateusz Pytel, Marta Syposz, Marcin Caputa, Anna Kozłowska, Iwona i Filip Przybylscy, Urszula Przewrocka, Krystyna Habdas oraz Agata Syc-Prochera.

Na spotkaniu lider Rejonu Paczków pan Ryszard Czykiel dokonał podsumowania akcji, która jak okazuje się od trzech lat w Paczkowie przyniosła pomoc 137 rodzinom, na łączną kwotę ok. 200 tysięcy złotych. Średnia wartość paczki przypadająca na 1 rodzinę to ok. 1500zł.

Wolontariusze przedstawili Burmistrzowi, swoje opinie nt. pomagania innym, opowiadali jak wielką satysfakcję sprawia im  udział w Szlachetnej Paczce. Pomaganie wciąga i sprawia, że wiele osób powraca do akcji w kolejnym roku. Do tego kampania daje wiele możliwości rozwoju. Na pewno warto ten projekt rozwijać i otwierać serca na pomaganie.

Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim osobom biorących udział w akcji Szlachetna Paczkowa na terenie gminy Paczków, którzy swoim zaangażowaniem uczą innych, przede wszystkim chęci poznawania drugiego człowieka i sprawienia, że ludzie zaczynają wierzyć w to, że mogą zmienić swój los. 

Otwórz