Kropla krwi świętego Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kropla krwi świętego Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu

Relikwie krwi św. Jana Pawła II zostały uroczyście wprowadzone w Światowy Dzień Chorego do Szpitala  Rejonowego w Paczkowie.

Jak co roku 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, święto ustanowił Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego Dnia - wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele.

Tegoroczny Dzień Chorego był bardzo niezwykły, gdyż zapisał się w historii Paczkowa, jako dzień przekazania relikwii krwi św. Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w przyszpitalnej kaplicy w Paczkowie, podczas której Biskup Paweł Stobrawa w asyście Wicedziekana Proboszcza Parafii w Starym Paczkowie Józefa Zwarycza i Ojca Piotra Niewiadomskiego, wprowadził relikwie świętego papieża.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Norbert Krajczy, Starosta Nyski Czesław Biłobran, Burmistrz Paczkowa Artur Rolka.

Relikwie umieszczono po prawej stronie ołtarza w szklanej gablocie, która już na zawsze pozostanie w Paczkowie. Paczków znajduje się wśród nielicznych parafii Opolszczyzny, które mogą poszczycić się relikwiami Ojca Świętego. Podobne relikwie złożono również w kościele św. Jana Ewangelisty.

Warto wspomnieć, że inicjatorem sprowadzenia relikwii był Ojciec Piotr Niewiadomski SDS – kapelan szpitala w Paczkowie.

Teraz my – Paczkowianie, możemy czuć się wyróżnieni, zawsze o obecności św. Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu będzie przypominać nam jego kropla krwi. Ojciec Święty - był i pozostanie przyjacielem młodzieży, patronem rodzin, obrońcą chorych oraz pielgrzymem tysiąclecia.  

Otwórz