Półroczna wystawa prac wychowanków Ogniska Artystycznego oraz Domu Plastyka

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Półroczna wystawa prac wychowanków Ogniska Artystycznego oraz Domu Plastyka

Pierwszy semestr w roku szkolnym 2014/2015 za nami, więc w paczkowskim oddziale Ogniska Artystycznego oraz w Domu Plastyka dokonano podsumowań.

Dzieci wraz z opiekunami postanowiły pochwalić się swoimi pracami. 15 stycznia br. o godz. 16:00 w galerii placówki  odbył się wernisaż wystawy prac dzieci i młodzieży uczestniczących w zajęciach Ogniska Artystycznego oraz Domu Plastyka. Zajęcia od września prowadzone były przez trzech nauczycieli – Katarzynę Wójcik, Marię Głębicką oraz Piotra Respendowicza.

Otwarcia wystawy dokonali wspólnie pani Maria Głębicka oraz dyrektor Ośrodka Kultury Andrzej Kłoczko. Na wystawie oprócz młodych adeptów sztuki, ich rodziców, pojawili się Burmistrz Gminy Paczków Artur Rolka oraz Wiceburmistrz Roberta Piegza.

Placówka prowadzi zajęcia edukacyjne w dwóch grupach przedmiotowych: w dziale dziecięcym mali artyści biorą udział w ćwiczeniach kolorystycznych i modelowaniu, a w dziale młodzieżowym młodzież szkoli swoje umiejętności malarskie, rysunkowe, graficzne i rzeźbiarskie.

Podczas wernisażu zaprezentowali się również uczestnicy zajęć muzycznych odbywających się w Domu Plastyka od września 2014 r. wraz  z nauczycielami Łukaszem Przepiórą (instrumenty  dęte) oraz Szymonem Warzechą (gitara).  Młodzi instrumentaliści wykonali krótki świąteczno - rozrywkowy repertuar.

Wystawa będzie otwarta podczas ferii zimowych.

Otwórz