Bezpłatny dostęp do internetu i komputery dla mieszkańców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bezpłatny dostęp do internetu i komputery dla mieszkańców

Celem ogólnym projektu pt. „Cyfrowy Debiut 50+” jest zapewnienie do końca grudnia 2015 r. oraz przez kolejne 5 lat po zakończeniu projektu w okresie jego trwałości pełnoprawnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym - poprzez zapewnienie im dostępu do Internetu.

Projekt obejmie wsparciem 70 osób z Gminy Kluczbork, 30 z G. Bierawa, 30 z G. Tarnów Opolski, 20 z G. Byczyna, 15 z G. Świerczów, 40 z G. Paczków, 30 z G. Olesno, 15 z G. Domaszowice oraz 30 z G. Polska Cerkiew.

Pierwsze komputery trafiły już do rąk mieszkańców gminy Paczków. 7 stycznia br. nastąpiło oficjalne  wręczenie komputerów przez burmistrza Artura Rolkę. Pozostałe komputery zostaną wydane do końca stycznia. Jednocześnie w ramach projektu prowadzone są szkolenia z obsługi komputerów. 

W ramach projektu powstają również trzy Centra Integracji Cyfrowej, które będą mieścić się w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Paczkowie, w dwóch Wiejskich Domach Kultury w Trzeboszowicach oraz Kamienicy. Centra  zostaną wyposażone w komputery stacjonarne, dzięki którym mieszkańcy naszej gminy będą mogli bezpłatnie korzystać z internetu.

Mimo dużego postępu w rozwoju nowoczesnych technologii informatycznych, w wielu domach rodziny nie mają nie tylko dostępu do internetu, brakuje w nich także najprostszego komputera. Teraz to się zmieni. Dzięki udziale w projekcie „Cyfrowy Debiut 50+” 40 osób otrzyma za darmo dostęp do szybkiego bezpłatnego internetu, w pełni wyposażony zestaw komputerowy, a dodatkowo 16 godzin szkoleń informatycznych. Projekt pozwoli na likwidację podziału, który przebiega między połączonymi i niepołączonymi z siecią. 

Otwórz