Bezpłatne szkolenia komputerowe – sprawdź szczegóły

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Bezpłatne szkolenia komputerowe – sprawdź szczegóły

Fundacja Aktywizacja prowadzi nabór uczestników na szkolenia komputerowe ECDL  START. Szkolenie kończy się egzaminem i nadaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych Polskie Towarzystwo Informatyczne.

ECDL (skrót od ang. European Computer Driving License), czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz zdobył i potrafi wykorzystać wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie:
•    obsługi komputera
•    użytkowania popularnych programów (edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i innych)
•    przygotowania prezentacji
•    swobodnego korzystania z Internetu

Certyfikat ECDL w obiektywny sposób zaświadcza o posiadaniu wiedzy i umiejętności komputerowych niezbędnych do codziennego używania komputera do pracy oraz w życiu codziennym. Otrzymanie certyfikatu ECDL może służyć podniesieniu kwalifikacji zawodowych pracowników i doskonaleniu ich umiejętności.  Jest dokumentem mogącym pomóc w znalezieniu pracy, szczególnie w dobie powszechnego wykorzystywania komputerów oraz budowy społeczeństwa informacyjnego. Certyfikat ECDL w Polsce jest wydawany i nadzorowany wyłącznie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).

Kurs ECDL prowadzony przez naszą Fundację jest darmowym szkoleniem, realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Osoby dojeżdżające otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Przewidziany jest również obiad i poczęstunek dla uczestników. Kurs START obejmuje średnio 71 godzin. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych lub popołudniowych.
 
Szkolenie kierowane jest do osób niepełnosprawnych:
- w wieku 18-64,
- zamieszkujących teren woj. opolskiego,
- posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
- pozostających bez zatrudnienia

 
Lub osób w  w wieku powyżej 50 lat pełnosprawnych zatrudnionych bądź pozostających bez zatrudnienia zamieszkujących na terenie woj.opolskiego.
 
Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Bogną Bednarz:
tel. 77 542 19 01
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Fundacja Aktywizacja
ul. Ozimska 25, II piętro, pokój 8
45-057 Opole.


 

Otwórz