1 MIEJSCE EWY SZCZUREK w XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności 1 MIEJSCE EWY SZCZUREK w XXIII edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK!

17 grudnia br. w Publicznym Gimnazjum w Paczkowie odbył się etap rejonowy XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w której z bardzo dobrej strony zaprezentowały się uczniowie paczkowskich szkół.

Ogólnopolska olimpiada jest przedsięwzięciem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny (podstawowy), rejonowy, wojewódzki (okręgowy) i krajowy (centralny).

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 14 do 19 lat z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego kraju, udział ma formułę otwartą.

Na każdym z etapów odbywa się test z zakresu wiedzy dotyczącej promocji zdrowia, który obejmuje zagadnienia pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia i historii Stowarzyszenia.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w Paczkowie etap rejonowy olimpiady, którego celem jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia.

Uczniowie  z Zespołu Szkół: Kamil Piotrowski, Ewa Szczurek i Klaudia Twerd uczestniczyli w rejonowym etapie olimpiady promocji zdrowia. Młodzież rozpoczęła z samego rana zmagania z niełatwym testem składającym się z 30 pytań. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała po raz kolejny Ewa Szczurek, natomiast  w kat. szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajęła uczennica z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie  - Aleksandra Bartczyk. Kamil Piotrowski zajął świetne II miejsce, a Klaudia Twerd  IV. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Do kolejnego etapu należy przygotować projekt promujący zdrowy styl życia - przed Ewą i Aleksandrą wiele pracy, a czasu niewiele. Trzymamy więc mocno kciuki za pomysł i realizację!

Konkurs odbywał się w miłej, przedświątecznej atmosferze, a uczestnicy zostali obdarowani sympatycznymi podarunkami, za co podziękowanie należy się pani Stanisławie Kosmal z Zarządu Rejonowego PCK w Otmuchowie i gospodarzom Gimnazjum Publicznego w Paczkowie.
 

Otwórz