Rekordowa kwota 70 tysięcy złotych na pomoc dla potrzebujących rodzin!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Rekordowa kwota 70 tysięcy złotych na pomoc dla potrzebujących rodzin!

W miniony weekend odbył się Finał Szlachetnej Paczki w całej Polsce. Całą sobotę i niedzielę (13-14 grudnia br.) wolontariusze akcji rozwozili paczki potrzebującym rodzinom.

14 wolontariuszy przekazywało prezenty ufundowane przez darczyńców (osoby prywatne, instytucje i firmy) potrzebującym rodzinom z naszej gminy, ale także z terenu gminy Złoty Stok oraz Kamieniec Ząbkowicki.

Centrum dowodzenia paczkowskiej Szlachetnej Paczki miało siedzibę w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji. W Rejonie Paczków łączna wartość paczek, która trafiła do 36  rodzin wyniosła 70 tys. zł. Szlachetna Paczka dotarła do rodzin w potrzebie, czyli ludzi starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i wzbudziła w mieszkańcach naszej gminy wiele radości z niesienia pomocy potrzebującym. Wielkie podziękowania należy skierować wolontariuszom za ich ogromne zaangażowanie i niezwykłą wrażliwość.

W imieniu organizatorów przedsięwzięcia dziękujemy również wszystkim darczyńcom i życzymy, aby zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dla każdego upłynęły w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Pamiętajmy, że to co dajemy innym, kiedyś do nas wróci - „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. 

Otwórz