Edukacja filmowa poszerza horyzonty

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Edukacja filmowa poszerza horyzonty

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, już po raz kolejny bierze udział w projekcie edukacyjnym „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.”

Przedsięwzięcie objął  patronatem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ośrodek Rozwoju Edukacji i wojewódzki Kurator Oświaty.
W projekcie udział wezmą dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli z całego terenu naszej gminy. W ramach wydarzenia zostaną zaprezentowane filmy takie jak: „Przyjaciel na balkonie”, „Wicher”, „Tysiąc razy silniejsza” oraz „Kacper i Emma”.

Filmy są dobrane nie tylko z uwzględnieniem wieku widzów, a więc ich potrzeb, możliwości poznawczych i emocjonalnych na poszczególnych etapach nauki. Prezentują także przekrój problemów z jakimi codziennie spotyka się młody człowiek np.: przemoc, strach, odmienność, niepełnosprawność, wiara w siebie, pokonywanie barier,  wkraczanie w dorosłość, odpowiedzialność, przyjaźń itp.

Poprzez film chcemy wprowadzić dzieci i młodzież do sztuki organizowania czasu wolnego, wykorzystania go w sposób efektywny i twórczy jako alternatywę dla świata zagrożeń uzależnieniami.

Edukacja filmowa to doskonałe uzupełnienie działań profilaktycznych, wychowawczych, edukacyjnych realizowanych w szkołach. Tematyka filmów dotyczy problemów uniwersalnych, nie ogranicza się do świata dzieci i młodzieży, przez co wzbogaca ich wiedzę o współczesnym świecie i poszerza horyzonty myślowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do Kina Kopernik w dniach: 11, 12 i 15 grudnia br.  

Otwórz