Konkurs dla nieprzeciętnych pań - sprawdź szczegóły

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Konkurs dla nieprzeciętnych pań - sprawdź szczegóły

Czy znasz w swoim otoczeniu niepełnosprawne kobiety, które wnoszą istotny wkład w rożne dziedziny życia? Może warto rozpowszechnić ich dzielną postawę wśród innych. Zapraszamy do udziału w konkursie Lady D.

Od 2002 r. Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych wraz z Parlamentarną Grupą Kobiet organizują niezwykły konkurs. Skrót „Lady D.”  pochodzi od angielskiego wyrażenia Lady Disabled – Dama Niepełnosprawna. Wyróżnienie kojarzone jest również ze zmarłą tragicznie księżną Walii - Dianą, znaną z działalności charytatywnej, także na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Celem konkursu jest w szczególności uhonorowanie niepełnosprawnych kobiet wnoszących istotny wkład w różne dziedziny życia społecznego oraz promowanie ich postaw. Honorowy patronat nad „Konkursem Lady D. im. Krystyny Bochenek” na etapie wojewódzkim w województwie opolskim, sprawuje pani Europoseł - Danuta Jazłowiecka oraz pan Andrzej Buła – Marszałek Województwa Opolskiego.

Wyjątkowe damy można zgłaszać w kategoriach:
1) „Dobry Start” -  kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 15 do 26
działających w różnych obszarach życia społecznego;
2) „Kultura i Sztuka”  -  kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki;
3) „Sport” -  kategoria dla kobiet działających w obszarze sportu;
4) „Życie Społeczne” - kategoria dla kobiet działających w organizacjach
i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych;
5) „Życie Zawodowe” -  kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób
niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Pobierz Regulamin Konkursu klikając tutaj. W każdej kategorii wybierane jest jedna laureatka, która przechodzi do kolejnego etapu konkursu na szczeblu krajowym. Zwyciężczynie na etapie wojewódzkim otrzymują dyplomy pamiątkowe oraz nagrody.

Kapituła dokonuje wybory laureatek do dnia 31 marca 2015 r. Wybór następuje większością głosów. Dyplomy oraz nagrody wręczane są podczas uroczystej gali. Biuro Konkursu oczekuje do dnia 14 lutego 2015r. na zgłoszenia wyjątkowych pań w pięciu kategoriach: Dobry Start (dla najmłodszych pań), Kultura i Sztuka, Sport, Życie Społeczne oraz Życie Zawodowe.

Zgłoszenia zawierające uzasadnienie oraz dane kontaktowe do osoby lub organizacji zgłaszającej i do kandydatki prosimy kierować na adres: Biuro Poselskie Posłanki na Sejm RP Janiny Okrągły 45-057 Opole ul. Ozimska 8/9b,  tel. 77 887 21 11,  fax. 77 887 21 14 , e – mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zgłoszenia można wysyłać od 3 grudnia 2014r. do dnia 14 lutego 2015r. Warto promować osoby z niepełnosprawnością, których zaangażowanie i aktywna postawa życiowa, zawodowa i społeczna motywują innych do przełamywania barier w życiu codziennym. Czy w Twoim otoczeniu jest taka osoba, której inicjatywa pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością odnoszą spektakularne sukcesy, niezależnie od swoich ograniczeń? Jeżeli tak, zgłoś ją do konkursu Lady D.  

Otwórz