Świąteczne warsztaty

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Świąteczne warsztaty

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie przygotował  dla dzieci z naszej gminy wspaniałą atrakcję, tj. całodniowe warsztaty plastyczne pn. "Zimowo i świątecznie’’, które odbędą się w Domu Plastyka w sobotę 22 listopada br.

Projekt skierowany jest do dzieci ze środowisk wiejskich, które na co dzień uczęszczają na zajęcia w świetlicach wiejskich, świetlicach środowiskowych i wiejskich domach kultury. Całą grupę
(ok. 50 osób) uzupełnią dzieci uczęszczające na popołudniowe zajęcia do Domu Plastyka.

Uczestnicy wraz z opiekunami mają zapewniony transport, niezbędne materiały, słodki poczęstunek oraz ciepły posiłek. Grupa pod kierownictwem pani Marii Głębickiej oraz za pomocą instruktorek ze świetlic wiejskich i domów kultury podejmie się wykonania ozdób  i dekoracji, które  wzbogacą klimat Świąt Bożego Narodzenia w naszych, domowych wnętrzach. 

Jesteśmy pewni, że wykonawcom nie zabraknie wyobraźni i fantazji do stworzenia unikatowych przedmiotów w różnych kreatywnych technikach. Jest jeszcze listopad, ale dzieci muszą zacząć pracę z wyprzedzeniem, ponieważ część ozdób będzie wykonana w misternych technikach wymagających precyzji  i cierpliwości.

Jeżeli zaistnieje potrzeba ponownych zajęć to w grudniu wszyscy spotkają się jeszcze raz na wspólnych zajęciach. Warsztaty są wspaniałą okazją  nie tylko do rozwoju zdolności plastycznych, umiejętności współpracy w grupie, ale również do integracji dzieci z różnych środowisk. Dodatkową korzyścią dla uczestników projektu jest możliwość pracy młodych adeptów sztuki w profesjonalnych warunkach, które stwarza Dom Plastyka.

Wszystkie prace dzieci zostaną zaprezentowane podczas wystawy w pięknej artystycznej oprawie, o czym będziemy jeszcze szczegółowo informować.
 

Otwórz