Zaczęło się ostatnie odliczanie do wyborów samorządowych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zaczęło się ostatnie odliczanie do wyborów samorządowych

16 listopada br. będziemy wybierać m.in. włodarzy naszych miast. Wybory samorządowe odbywają się raz na cztery lata, w 2014 roku pierwszy raz w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Do rady gminy liczącej do 20 tys. mieszkańców, czyli tak jak w przypadku Gminy Paczków wybranych zostanie 15 radnych. Wyzwaniem będzie w tym roku nowy podział na okręgi wyborcze w gminach. Po raz pierwszy radni będą bowiem wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych. W każdym okręgu jednomandatowym wybieramy tylko jednego radnego – w praktyce wygląda to tak, że każdy uprawniony do głosowania odda tylko jeden głos. Radnym zostanie ta osoba, która uzyska największą ilość głosów.

Wyborca przed udaniem się do lokalu wyborczego powinien sprawdzić dokładnie gdzie ma głosować oraz w jakim lokalu mieści się siedziba obwodowej komisji wyborczej. Informacje są dostępne na wyznaczonych tablicach ogłoszeniowych oraz  w poniższej tabeli.



W tegorocznych wyborach na Burmistrza Gminy Paczków startuje pięciu kandydatów:

JASIOK Grzegorz Wojciech, lat 44, wykształcenie wyższe prawnicze, nie należy do partii politycznej, KW Stowarzyszenie „Forum Samorządowe 2002”
KAROL Teresa Maria, lat 61, wykształcenie wyższe rolnicze, członek partii: PSL, Komitet Wyborczy PSL
MAŁOCHLEB Bożena Elżbieta:, lat 48, wykształcenie wyższe humanistyczne, nie należy do partii politycznej, KWW Tradycja i Przyszłość
ROLKA Artur Piotr, lat 37, wykształcenie wyższe ekonomiczne, członek partii: Platforma Obywatelska RP, KWW Artura Rolki
TETŁAK Przemysław Jan, lat 28, wykształcenie wyższe humanistyczne, nie należy do partii politycznej, KWW Horyzont

Każdy wyborca otrzyma 4 rodzaje kart do głosowania:
• na Burmistrza Paczkowa (różowa),
• do Rady Miejskiej w Paczkowie (biała),
• do Rady Powiatu Nyskiego (żółta)
• do Sejmiku Województwa Opolskiego (niebieska).

Aby głos był ważny, na każdej karcie do głosowania należy postawić znak „X” w kratce, tylko przy jednym kandydacie. Udając się do komisji wyborczej należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny ważny dokument ze zdjęciem pozwalający na ustalenie tożsamości.

W najbliższą niedzielę, tj. 16 listopada br. zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. Wykorzystajmy ten wielki demokratyczny przywilej i wybierzmy się w listopadową niedzielę do lokali wyborczych, które będą czynne w godz. 7:00-21:00.

Szczegółowe informacje na temat Wyborów Samorządowych 2014 w Gminie Paczków znaleźć można na łamach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Paczkowie

Otwórz